pondelok 23. augusta 2021

Programovanie s LEGO stavebnicami BBC micro:bit

 

Naše hodiny informatiky si i naďalej spestrujeme BBC micro:bitmi.

Do edukačného procesu sme zaradili programovateľné stavebnice LEGO BBC micro:bit, pomocou ktorých mohli žiaci zábavnou formou objavovať krásy programovania. Pri stavbách týchto programovateľných stavebníc žiaci využili jednoduché návody podľa elektronických inštrukcií a vlastnej fantázie.

Žiakom 4.A a 5.A triedy pod vedením p. učiteľky Luksajovej a Čepovej sa podarilo zostaviť autíčko, ktoré reaguje na pokyny zrýchlenia, spomalenia až úplného zastavenia;  ventilátor, ktorý je riadený teplotou;  stolnú lampu  i semafor. Programovali i pretekárske auto - Cutebot, ktoré kreslilo osmičky, zrýchľovalo, spomaľovalo i svietilo. Zabavili sa aj so stavebnicou robotického podvozku Ring: bit V2, ktorý je riadený  jednodoskovým mikropočítačom BBC micro:bit pripevneným pomocou piatich skrutiek, ktorý sa dá využiť na účely sledovania čiar.

Po zostavení programovateľných stavebníc žiaci  na naprogramovanie  využili  zručnosť v online prostredí MakeCode i svoju kreativitu a logické myslenie. Zábavné učenie programovania žiakov zaujalo natoľko, že už teraz sa tešia na ďalšie zaujímavé projekty s využitím týchto stavebníc.

Ukážka  z programovania -  programovateľné  LEGO stavebnice BBC micro:bit :  odkaz:   https://vimeo.com/547127021


 

Fotogaléria tu: http://zshu.sk/index.php/projekty/nadacny-fond-telekom-pri-nadacii-pontis/item/1622-programovanie-s-lego-stavebnicami-bbc-micro-bit

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára