utorok 1. júna 2021

Zážitok štvrtákov vo Vihorlatskom múzeu

Vihorlatské múzeum v Humennom pripravilo počas Dňa Zeme pre školy on-line múzejné aktivity. Tohtoročná on-line aktivita zacielená na podporu environmentálnej výchovy žiakov základných škôl, v rámci celosvetovej kampane ku Dňu Zeme, zaujala aj nás.

Oboznámili sme sa s prezentáciou, vyriešili pracovný list a nakreslili pekné ilustrácie. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií a zúčastnili sa čistenia okolia našej školy - zbierali odpadky v okolí našej školy a Laborca. Aktivitu sme predstavili aj partnerským školám eTwinnngového projektu Zem pre nás-my pre Zem, ktorý realizujú v tomto školskom roku.

Za tieto aktivity nás čakalo milé prekvapenie. Vihorlatské múzeum v Humennom nám poďakovalo za aktívnu účasť v múzejnom vzdelávacom projekte na podporu celosvetovej kampane Deň Zeme 2021 a ako výraz uznania za tvorivý prístup k mimoškolskému vzdelávaniu a záujem o veci globálne, dostali sme pozvánku do múzejných priestorov na akúkoľvek vzdelávaciu hodinu  podľa nášho výberu so vstupom zdarma. Ponuka  nás zaujala – rozhodli sme sa pre výstavu spojenú s tvorivou dielňou.

Výstavou nás v galerijnom oddelení sprevádzala Mgr. Dana Kataniková. Priblížila nám tvorbu umelca Vojtecha Boreckého a pripravila pre nás zaujímavú aktivitu – maľbu zátišia. Nebola to však obyčajná maľba, po ukážke postupu  mali naše výsledné obrázky „rozostrený“ efekt.

Tento deň bol pre nás a aj pani učiteľku zážitkom. Veľmi pekne ďakujeme Vihorlatskému múzeu za túto odmenu a určite si vyberieme z ponuky vzdelávacích podujatí pre školy ešte v tomto školskom roku.

 Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára